English
Hızlı Erişim

Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Haberler

TURKISH STUDIES - DİL/EDEBİYAT

TURKISH STUDIES - EĞİTİM BİLİMLERİ

TURKISH STUDIES - SOSYAL BİLİMLER SAYISI

TURKISH STUDIES-KARŞILAŞTIRMALI DİNİ ARAŞTIRMALAR

Dergimizin 11. yılında Karşılaştırmalı Dini Araştırmalar Dergisi’nin 2. sayısını çıkarmaya muvaffak olduk. İlk sayı sonrası pek çok meslektaşımızın teşvik edici ve cesaret verici sözleri hangi yönde gitmemiz gerektiği hususunda bizlere yol gösterici niteliktedir. Dergimizin camiamız tarafından sahiplenilmiş olması büyük bir gurur kaynağıdır. Bu sayıda yayımlanan makalelere baktığımızda 7 tanesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümüne mensup akademisyenler, 6 tanesi Temel İslami Bilimleri ve 3 tanesi de İslam Tarihi ve Sanatları bölümüne mensup öğretim üyelerince yazılmış olduğunu ifade etmeliyiz.
TURKISH STUDIES - TARİH SAYISI


Dergimiz SOBİAD'a girdi -27.08.2015 03:45:22
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Kamil Veli NERİMANOĞLU Armağanı -18.03.2016 03:39:08
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Tahsin AKTAŞ Armağanı -18.03.2016 03:36:26
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Prof. Dr. Kamil Veli NERİMANOĞLU Armağanı

  Değerli Bilim İnsanları,

  Turkish Studies Dergisi’nin Eylül 2016 sayısı Prof. Dr. Kamil Veli NERİMANOĞLU Armağanı olarak yayımlanacaktır. Bu sayının misafir editörlüğünü Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN ve Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM hocalarımız yapacaklardır. Bu sayımız için son yazı gönderim tarihi 15 Ağustos 2016’dır.

  Saygılarımızla…


  Prof. Dr. Tahsin AKTAŞ Armağanı

  Değerli Bilim İnsanları,

  Turkish Studies Dergisi'nin Mart 2017 sayısı Prof. Dr. Tahsin AKTAŞ Armağanı olarak yayımlanacaktır. Bu sayının misafir editörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM ve Doç. Dr. Muhammet KOÇAK hocalarımız yapacaklardır. Bu sayımız için son yazı gönderim tarihi 15 Şubat 2017’dir.

  Saygılarımızla…Adres :Sibel ÜST, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Güvenevler Mahallesi, Cinnah Caddesi No:16/A 06690 Çankaya-ANKARA
Telefon : Faks :
Eposta :turkishstudiesbaski@gmail.com